Naším hlavním cílem je maximální omezení nesmyslné reprodukce psů a koček, které nakonec nikdo nechce. Nesnažíme se o vybudování dalšího útulku, ale o koncepční řešení. Pomoci můžete i vy…

Naším hlavním cílem je maximální omezení nesmyslné reprodukce psů a koček, které nakonec nikdo nechce. Především prostřednictvím osvěty, protože dokud bude poptávka po levných módních "plemenech", bude i nabídka. Určitě je žádoucí i změna legislativy, ale upřímně - ty, kteří množí ve velkém a jsou tím nejhorším faktorem, nehnusí se sami sobě při pohledu na ty nemocné nešťastné čtyřnohé výrobny štěňat - nějaký zákon nezastaví. Kdyby to takto fungovalo, nebyli by již dávno např. výrobci a distributoři drog, i přes hrozbu dlouholetého vězení jim finanční profit za riziko stojí. Takže dokud to nese peníze, bude se množit dál o život (-y). Škoda, že nelze do takových zařízení organizovat exkurze. Sebelépe natočená reportáž Vám nezprostředkuje pachové vjemy a hlavně tu panickou hrůzu či totální apatii v očích takto držených zvířat... A snaha některých štěňata z takových podmínek koupí "vysvobozovat" jen přináší dotyčné osobě zisk a místo pro další vrh. Takže toto jen nahrává dobrému byznysu.

To, že současně "hasíme" stávající situaci maximální snahou o umisťování nejohroženějších jedinců a v rámci našich skromných možností se nám i daří, je samozřejmě pro ty zachráněné další šancí na slušný život. Naštěstí se obdobnou činností zabývá i řada kolegů, díky nimž se jakžtakž daří držet přeplněnost "odkladišť na samé hranici únosnosti a omezit tak utrácení zdravých zvířat na minimum.

V tuto chvíli by se nám hodila jakákoliv pomoc - manuální i administrativní. Té manuální není až tolik, neboť naším cílem není vybudování nového útulku a pouhé přelévání z jednoho kotce do druhého, byť pohodlnějšího. V našem centru v Dolních Břežanech chceme vytvořit další prostory pro štěňata, ale nejde o nic velikého. Jakmile by totiž jejich počet přesáhl na delší dobu 5-7 jedinců, už bychom jim nedokázali dát tu individuální péči, socializaci, snahu o začleňování do normálního života. Pak zde budou ještě max. 2 vytápěné kotce pro akutní případy, na dobu nezbytně nutnou. 

Od jara bychom však zde rádi 1x měsíčně pořádali umisťovací akce pro štěňata - samozřejmě nejen pro ta "naše", ale všechny malé opuštěnce, které jsou jejich opatrovníci ochotni k nám dopravit. Pro tyto účely by se nám velmi hodilo zapůjčení plátěných přístřešků, větších stolů (nejlépe restauračních venkovních) jednoduchého ozvučení - zkrátka přesunout sem např. část hospodské zahrádky, i s prodejem malého občerstvení. A samozřejmě výstavní klece. Součástí takové akce by byla i nějaká krátká informační / osvětová "vložka", pro odlehčení doplněná i trochou kultury, event. setkáním s nějakou VIP. Pokud by se na zimní období našel k pronájmu sál v Praze, kde by se takové akce daly pořádat, bylo by to samozřejmě skvělé!!! Velmi se totiž obáváme obvyklého povánočního přílivu... Jsme schopni vcelku slušně zaangažovat média, takže potenciálním sponzorům nabízíme přiměřené zviditelnění. Tedy najdou-li se takoví...

Dále bychom chtěli vyzvat prostřednictvím škol / médií zodpovědné rodiče dětí, které neustále žebrají o pejska, aby se dočasně ujali některého z dovezených nalezenců, dokud mu nenajdeme trvalý domov. Fungujeme jen díky síti dočasných opatrovníků / depozit, kteří mají zkušenosti, mimina vypiplají ve svých rodinách a připraví je pro vstup do normálního života. Rozhodně si případné zájemce prověříme, a jestliže vidíme, že si dospělí uvědomují, k čemu se zavazují, že štěně nevrátí při první loužičce, okousané botě… a budou mu schopni po potřebnou dobu poskytovat maximální péči a lásku, jedno štěně jim svěříme. Dozvědí se přitom, jestli i jejich ratolest je opravdu připravená převzít do míry úměrné věku zodpovědnost. Aby pak vánoční dárek či dárek za vysvědčení neskončil tak, jak je znázorněno na našem billboardu (viz úvodní strana webu). Dětičky totiž rychle zjistí, že štěňátko také pěkně páchne, ničí oblíbené hračky a musí se s ním několikrát denně ven bez ohledu na počasí a film v TV. Jestliže dítko i rodiče tuto "zkoušku" pod naším dohledem skutečně ustojí (nejlépe opakovaně) a stále budou po tom "svém" toužit, jsou připraveni a rádi jim pak některého přenecháme do péče trvalé. 

Další nezbytností je pro nás vybavení veterinární ošetřovny, kde by byly podmínky pro běžné vet. úkony spojené s psími miminy (a že je jich požehnaně). Značně by se tak usnadnila a především zlevnila péče preventivní i léčebná... Kdyby náhodou někdo chtěl přispět speciálně na vet. přípravky (vakcíny, imunoglobuliny, antiparazitika - na vnější i vnitřní parazity, energetické pasty pro hodně oslabené jedince, zdravotnický a desinfekční materiál..., rádi poskytneme kontakt na pana doktora, který k nám dojíždí).

Z dlouhodobějšího hlediska bychom chtěli pořídit pojízdnou ambulanci k provádění kastrací v terénu - v útulcích, ale i u soukromníků, kteří projeví dostatečnou uvědomělost a zákrok je prokazatelně nad jejich fin. možnosti (bezdomovci, kteří se jinak o své čtyřnohé kamarády starají často lépe a věnují jim mnohem více lásky, byť v horších podmínkách, než je obvyklé, osvojitelé opuštěných zvířat...).

Z další materiální pomoci nejvíce oceníme kvalitní krmivo, neomezené množství plínek (nejlevněji vychází inkontinenční podložky Semi Soft 60x60 a 60x90 cm), lehkých fleesových dek (např. Ikea - bledě modré - po 29,-Kč/ks), antiparazitické šampóny pro štěňata... Tyto věci můžete v příp. zájmu objednat přes Váš oblíbený e-shop (momentálně domlouváme spolupráci s mall.cz a Ikea), udáte naši adresu a kontaktní telefon a zásilku nám doručí přímo. Jestliže máte doma jakoukoliv nepotřebnou přepravku / klec jakékoliv velikosti, event. štěněcí ohrádku, teď na zimu teplé oblečky, ze kterých ti Vaši již vyrostli – vše velmi uvítáme. V rámci možností si rádi dojedeme 

Rádi se také budeme setkávat se všemi zástupci médií, kteří o problematiku projeví zájem, rádi využijeme všech volných reklamních ploch k šíření informací… Konečně už bude připravený leták do vet. ordinací či na místa, kde to městská vyhláška dovoluje.

Jestliže se například zaláskujete do nějakého konkrétního pejska a nemůžete si ho vzít, můžete jeho šance na osvojení zvýšit tím, že jeho fotku s textem a kontaktními údaji na nás vytisknete a vylepíte všude, kde Vám to dovolí. Zejména v menších městech tato propagace funguje skoro nejlépe.

 

V nejbližší době nám snad jedna dobrá duše spustí již profesionální verzi webových stránek a budeme pak vkládat daleko víc zajímavostí od nás i ze světa, bude fungovat přehledná diskuze, zvětší se prostor pro komunikaci osvojitelů vč. vkládání fotek... Poběží také průběžné aukce na jednotlivé přesně specifikované projekty, kde si budete moci koupit předměty pro Vaše mazlíky i pro Vás samotné. Čímž uděláte radost nejen sobě, ale i nám, či obráceně  Do aukce nám můžete např. věnovat nevhodné vánoční dárky, které nelze vrátit / vyměnit - někomu jinému se třeba zalíbí a na některý z projektů (budeme o nich informovat předem) přispějete byť symbolickou částkou…


Závěrem bych chtěla poděkovat za pomoc snad největší - šíření informací, o kterých se zde dočtete, za rozeslání odkazu na naše stránky na dostupné mailové kontakty, povídejte si o všech aspektech "chovu" se svými známými, zkoušejte jim vyvrátit jejich nejčastější argument pro koupi bez PP psa (i když je to stejně většinou jen alibi, ofic. obhajoba neochoty zaplatit za zvíře s PP): "Já papíry nepotřebuju, já na výstavy chodit nebudu, papíráci jsou pro snoby a to já nejsem". Jestli v takovém člověku zvrátíte jeho potřebu se ukazovat s módním doplňkem a přimějete ho k adopci psíka potřebného a na domov čekajícího - je to pomoc ta největší. Protože časem by naše činnost už nemusela být tolik potřebná a neprosili bychom Vás o příspěvky či materiální pomoc. 

Za všechno, za osvětu, příspěvky a dary, za to, že jste si možná nechali otevřít oči - obrovský dík!!!


Napsat komentář

Přidat komentář jako host

0
  • Žádné komentáře

Čísla účtů:

BEST FRIENDS

Transparentní účet:

706670778 / 2010

 

HOME 4 PETS:

265723765 / 0300

 

Kontakt

Pro získání podrobnějších informací o vybraném psíkovi / kočce prosím využijte tel. / e-mail přímo na útulek nebo organizaci, kde se zvíře aktuálně nachází. Všechny údaje najdete v textu příslušného inzerátu. Děkujeme.

 

Pro všeobecné dotazy, popř. zjištění možnosti převozu konkrétního zvířete ze Slovenska, prosím volejte:

+420 774 706 026
+420 774 653 354

nebo pište: 
info@home4pets.cz
adopce@home4pets.cz

 

TOPlist

Naši přátelé a partneři

Logo Staň se srdcařem

 

Obdivuhodný tým laskavých lidí, bez kterých by se mnoho čtyřnožců z nouze nedostalo

 

akr
Oficiální partner projektu BEST FRIENDS

 

Logo SUPER ZOO

 

Psí školka na pražských Vinohradech, kde Vám psíka nejen pohlídá, ale s výchovou či fyzioterapií pomůže naše zkušená kolegyně Denisa Salátková

 

Logo Ocasci.cz

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací