RUDÁNEK - ADOPTOVANÝ

2.05.2023 17:50 |  Našli domov |  23.12.2022 |  118x

+ Zvětšit

Pohlaví

Pes

Věk

2 - 3 roky

Plemeno

kříženec jorkšíra a čivavy

Město, ve kterém se zvíře nachází

Jesenice u Prahy
Adopce není možná jinak než osobním vyzvednutím zvířete na místě!
"Jmenuji se Rudánek a v Dočaskách jsem už skoro rok. Než jsem přijel, byl jsem pouze venkovní pejsek, neznalý běžných krás psího života. Měl jsem dva psí kamarády a spolu ve třech jsme bydleli v boudičce venku u staré paní, která zemřela. Jsou mi 2 - 3 roky a vážím 3,5 kila, když jsem přijel, byla ze mě hromádka neštěstí a šíleně jsem se všeho a všech bál. trvalo mi dlouho, než jsem začal věřit tetě, dlouho jsem si zvykal na člověka, jeho náruč, pohlazení a pozornost. Byl jsem jako plachý stín, co by byl nejraději neviditelný, ale postupně se vše změnilo a dnes jsem už zcela jiný pejsek, i když jsem prostě jiný a stále obezřetný a nedůvěřivý k cizím lidem. Doma jsem nejraději s pejsky a určitě budu potřebovat psího parťáka, nebo dva, abych se měl ke komu tulit, komu olizovat uši a krk. S pejsky mi jde všechno líp a určitě nemůžu být jedináček. Tetu miluju a přijdu si i pro pohlazení, rád se k ní tulím pod peřinou a dávám najevo radost. Na cizí lidi, si ale bude zvykat pochopitelně déle. Od tety už vyžaduju drbání a štouchám do mí čumáčkem pro pohlazení, doma mám svou bezpečnou bedýnku, ve které se cítím dobře a kam si chodím odpočívat. Venku chodím na bezpečném jištění na vodítku,ale rozhodně potřebuji jen klidné, nerušené a pohodové prostředí, jedině domek se zahrádkou, nikoli město nebo sídliště. Hledám trpělivé lidičky, s velkým srdcem, kteří mi dají čas, nebudou na mě tlačit a postupně si ke mně najdou cestu. Váš Rudánek."
Rudánek Rudánek, Rudík nebo Ruda je 2 -3 letý kříženec čivavy a jorkšíra. Váží 3,5 kg a celý svůj život do příchodu do dočasné péče byl venkovní pejsek v boudičce bez poznání lásky, pohlazení lidí a bez další jakékoliv socializace. Když po úmrtí své majitelky přijel, krčil se v kleci a nenechal na sebe sáhnout, ze strachu ukazoval zoubky. Postupně si ale začal zvykat na manipulaci a kontakt s lidmi. Je zatím stále ještě bojácný k cizím lidem, ale udělal už velké pokroky a s dočasnou tetou, funguje už velmi krásně, nabyl důvěry a je z něj úžasný pejsek. Je to kouzelny maly kluk, citlivá dušička, která potřebuje bezpodminecne alespon dva sebevedome a pohodové pejsky. Pak muze zit relativne normalni zivot. K lidem uz je daleko vice duverivy, prijde se k tetě podrbat, štouchá do ruky a chce drbat brisko, zlobinkuje a hraje si s rukou, okusuje nezne a dovadi. Sám si vyskočí na klín, ale nerad cití stisk rukou a mačkání. I presto se sebou ale necha manipulovat, ostrihat si drapky, vykoupat, vycesat. Procházky již zvládne, ale pouze v klidném, ničím nerušeném prostředí, nemůže rozhodně do města, nebo na sídliště, pouze do domečku se zahrádkou, kde je klid a pohoda, kde pujde na prochazku na pole, lesa, do skal, ale kde nebude vetsi koncentrace lidi, aut. Zvykne si proste na svou panicku a psí smecku a pak se s nim da krasne vyletovat. Ma svoji bedynku kde se citi v bezpeci a kdyz se lekne nebo se mu nelibi navsteva, schova se do ni. Stejne tak mu nevadi cestovat v aute, ale musi byt na svem bezpecnem mistecku. Dokaze byt naprosto kouzelny, mazlivy a stastny broucek, ale musi se mu dat moznost vlastni cesty k cloveku, bez jakehokoliv natlaku. Pro Rudíka už téměř rok hledáme ideální domov, kde najde trpělivé, zodpovědné a velmi milující majitele, kteří mu dají čas, získat důvěru a pak v něm najdou úžasnou psí, citlivou, dušičku, kterou si bezmezně zamilují. Jednoznačně musí jít pouze k pejskům, či fenkám, bez nich by byl zcela ztracený.
Rudík je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný a očkovaný. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předchozí návštěva (více návštěv) v dočasné péči v Praze, Jesenice u Prahy, po dohodě s Janou na tel: 774 860 467 Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705.

Kontakt

602 259 705
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výši adopčního poplatku, stejně jako podmínky osvojení, stanovuje INDIVIDUÁLNĚ zařízení / organizace, se kterou uzavíráte Adopční smlouvu. Obvykle se skládá z plné či částečné úhrady:

 nákladů vynaložených na veterinární ošetření (vakcinace, kastrace, speciální léčba apod.)

 ceny čipu, popř. mezinárodního pet-pasu

  adopčního poplatku vypláceného konkrétním zařízením (týká se zprostředkovaných adopcí)

 v případě převozu zvířete nákladů na PHM

  příspěvku, který touto formou věnujete příslušnému zařízení / organizaci na záchranu, ošetření a převoz dalších opuštěných zvířat

Podmínkou osvojení prostřednictvím H4P je podpis adopční smlouvy

Čísla účtů:

BEST FRIENDS

Transparentní účet:

706670778 / 2010

 

HOME 4 PETS:

265723765 / 0300

 

Kontakt

Pro získání podrobnějších informací o vybraném psíkovi / kočce prosím využijte tel. / e-mail přímo na útulek nebo organizaci, kde se zvíře aktuálně nachází. Všechny údaje najdete v textu příslušného inzerátu. Děkujeme.

 

Pro všeobecné dotazy, popř. zjištění možnosti převozu konkrétního zvířete ze Slovenska, prosím volejte:

+420 774 706 026
+420 774 653 354

nebo pište: 
info@home4pets.cz
adopce@home4pets.cz

 

TOPlist

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací